< sekcia Zahraničie

V Grécku zachránili 21 migrantov, boli na neobvyklej trase

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Väčšina migrantov, ktorá do Grécka prichádza po mori nelegálne z Turecka, preferuje výrazne kratšiu trasu vedúcu ku gréckym ostrovom vo východnej časti Egejského mora.

Solún 21. februára (TASR) - Grécka pobrežná stráž zachránila vo štvrtok 21 migrantov, ktorí uviazli v malom člne v severovýchodnej časti Egejského mora, mimo obvyklej trasy nelegálnych migrantov. Informovala o tom agentúra AP.

Grécku pobrežnú stráž na migrantov upozornilo tiesňové volanie oznamujúce, že sa ich čln dostal do problémov. Migrantov objavili medzi gréckym ostrovom Samothraki a prístavom Alexandrupoli.

Väčšina migrantov, ktorá do Grécka prichádza po mori nelegálne z Turecka, preferuje výrazne kratšiu trasu vedúcu ku gréckym ostrovom vo východnej časti Egejského mora. Severnú trasu v tomto mori migranti využívajú pomerne málo.

Agentúra AP zároveň informovala, že polícia v gréckej časti regiónu Trácia zadržala vo štvrtok deviatich sýrskych a afganských migrantov, ktorých objavila natlačených v jednom aute idúcom od tureckých hraníc na západ. Polícia zatkla aj vodiča, 20-ročného Sýrčana, podozrivého z prevádzačstva.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.