< sekcia Zahraničie

V kauze Jozefa Roháča predviedli podozrivého z objednania vraždy

Jozef Roháč, archívna snímka Foto: TASR/Henrich Mišovič

Roháča zadržali vo februári 2011 na Slovensku na základe európskeho zatykača vydaného v Maďarsku.

Budapešť 17. apríla (TASR) - V kauze Slováka Jozefa Roháča, ktorý bol ako hlavný obvinený z atentátu a vraždy odsúdený vlani na trest doživotného odňatia slobody, maďarská polícia zadržala podozrivého z objednania vraždy. Podľa Národného vyšetrovacieho úradu (NNI) je podozrivým z objednania vraždy podnikateľa Jánosa Fenyőa vo februári 1998 bývalý predseda Maďarského plaveckého zväzu T. Gy.

Polícia ho v utorok popoludní predviedla a vypočula ako podozrivého, informoval vláde blízky spravodajský server PestiSrácok.hu. Správu potvrdilo aj Celoštátne veliteľstvo polície (ORFK).

T. Gy. mal podľa zvukovej nahrávky, ktorú má polícia k dispozícii, pred vyše 20 rokmi poveriť šéfa tzv. olejovej mafie Tamása Portika likvidáciou svojho vtedajšieho obchodného konkurenta J. Fenyőa. Portik si na vraždu objednal ako nájomného vraha Roháča.

Odvolací súd 19. mája 2017 potvrdil rozsudok prvostupňového súdu, keď obvineného Roháča odsúdil právoplatne na doživotie za bombový útok na budapeštianskej ulici Aranykéz v júli 1998 a za vraždu podnikateľa Fenyőa vo februári toho istého roku.

Ďalším obvineným v kauze bol Portik, ktorý dostal 13 rokov väzenia za objednanie atentátu na ulici Aranykéz.

Roháča zadržali vo februári 2011 na Slovensku na základe európskeho zatykača vydaného v Maďarsku. Od 18. apríla 2011 bol vo vyšetrovacej väzbe v Maďarsku.

(spravodajca TASR Ladislav Vallach)

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.