Zahraničie

Vianočný trh v Berlíne bude dôkladne chránený pred útokmi teroristov

Pozdĺž okrajov námestia Breitscheidplatz pri Pamätnom kostole cisára Viliama I. rozmiestňujú pracovníci mesta od pondelka viac ako sto drôtených košov.

Prezident Iohannis odmietol podporiť dvoch nových ministrov

Ešte pred reorganizáciou vlády odstúpili zo svojich funkcií aj ďalší dvaja členovia PSD - rumunský minister obrany Mihai Fifor a líderka straníckej organizácie PSD v Bukurešti Gabriela Fireaová.

Macedónska vláda: Gruevski bol odsúdený verejne a transparentne

Expremiér na Facebooku v utorok potvrdil, že maďarský prisťahovalecký úrad posúdil pozitívne jeho žiadosť o štatút politického utečenca.

Odstúpil Erik Solheim, šéf Programu pre životné prostredie OSN

Bývalý nórsky minister pre životné prostredie stál na čele UNEP-u so sídlom v kenskej metropole Nairobi od roku 2016, keď v úrade vystriedal politika brazílsko-nemeckého pôvodu Achima Steinera.

Rusko spochybnilo právomoci Organizácie pre zákaz chemických zbraní

Na konferencii OPCW odmietli jej účastníci pomerom hlasov 82:30 návrh Ruska a Číny prehodnotiť júnové rozhodnutie zriadiť nový vyšetrovací tím s právomocou označiť páchateľov chemických útokov.

Pri samovražednom útoku v Kábule zomrelo najmenej 40 ľudí

K útoku došlo počas zhromaždenia islamských duchovných, ktorí si v sobášnej sieni v Kábule pripomínali výročie narodenia proroka Mohameda. K zodpovednosti za útok sa doposiaľ nikto neprihlásil.,aktualizované 

Josep Borrell: Británia sa rozdelí skôr ako Španielsko

Madrid bol dlho rozhodným odporcom prípadného pripojenia sa Škótska k EÚ - najmä z toho dôvodu, že takto chcelo varovať a odradiť pred podobnými snahami aj vlastných katalánskych separatistov.

Gruevski potvrdil, že jeho žiadosť o azyl Maďarsko posúdilo pozitívne

Gruevski v žiadosti uviedol, že súčasná macedónska vláda chcela vziať jeho slobodu nedemokratickými krokmi, pričom k tomu zneužila prokuratúru i justíciu.,aktualizované 

Izrael sa pridal ku krajinám, ktoré nepodpíšu migračný pakt OSN

Na migračnom pakte sa 193 členských štátov OSN dohodlo ešte v septembri 2016. Práce na jeho znení sa začali v apríli 2017 a schválené bolo v júli 2018.

Českí komunisti podporia pri hlasovaní v parlamente Babišovu vládu

Premiér Babiš s vedením KSČM rokoval viac ako hodinu o súčasnej politickej kríze.

A. Opata: Máme tak starú techniku, že sa ju neodvážime ukazovať

Podľa Opatu na nedávnej vojenskej prehliadke k 100. výročiu Československa bola vidieť moderná technika, ale aj 30 rokov staré obrnené vozidlá.

Oslobodená pakistanská kresťanka zatiaľ nedostala ponuku zo Západu

Nórínová s rodinou z Pakistanu ešte stále neodišla, pretože jej doposiaľ žiadna zo západných krajín neponúkla takúto možnosť, povedal vo Frankfurte nad Mohanom novinárom jej právnik Sajf al-Mulúk.

Kritici upozorňujú na riziká zvolenia Rusa do čela Interpolu

Meno nového prezidenta Interpolu by malo byť známe už v stredu. Favoritom volieb je generálmajor ruskej polície Alexandr Prokopčuk, ktorý je momentálne viceprezidentom tejto organizácie.

Hasiči uhasili požiar na plynojeme v maďarskom Nagyhegyesi

Pre agentúru MTI hovorkyňa riaditeľstva Úradu civilnej ochrany Hajdúcko-bihárskej župy Nóra Pappová-Kunkliová uviedla, že oheň hasiči uhasili o 13.30 h. Pri požiari sa nikto nezranil.

Stoltenberg: Po brexite bude 80 percent výdavkov NATO z krajín mimo EÚ

Stoltenberg okrem čoraz užšej spolupráce medzi NATO a EÚ ocenil aj projekt Stálej štruktúrovanej spolupráce (PESCO).

Zeman: Sme odsúdení zostať v Afganistane v záujme našej civilizácie

Český prezident uviedol, že je v záujme Českej republiky, aby sa proti islamskému terorizmu bojovalo mimo územia ČR.

Indický súd vyniesol rozsudok smrti kvôli protisikhskému násiliu

Trojdňové protisikhské nepokoje si vtedy v Indii vyžiadali takmer 3000 mŕtvych. Vypukli len niekoľko hodín po tom, ako vtedajšiu indickú premiérku Indiru Gándhiovú zavraždili jej sikhskí ochrankári.

Ruský súd potvrdil pokutu pre The New Times, zaplatili ju čitatelia

The New Times, ktorý od vlani vychádza len v elektronickej verzii, dostáva finančné príspevky od čitateľov prostredníctvom združenia.

Vestagerová: Británia po brexite musí mať v podnikaní rovnaké pravidlá

Rovnaké pravidlá hry sú podľa komisárky obzvlášť dôležité pre takzvanú záchrannú sieť v spojitosti s írsko-severoírskou hranicou, čo je najcitlivejší bod rokovaní o brexite.