Zahraničie

Prudké lejaky a záplavy v Iraku si vyžiadali 17 mŕtvych a 74 zranených

Miestna organizácia pre zvládanie katastrof zároveň uviedla, že Irán čelí záplavám až v 25 z celkových 31 provincií. ,aktualizované 

Izraelská armáda začala útočiť na hnutie Hamas v pásme Gazy

Predstavitelia izraelských ozbrojených síl ohlásili posilnenie vojenskej prítomnosti v okolí Hamasom kontrolovaného pásma Gazy a izraelský premiér Benjamin Netanjahu prisľúbil tvrdú odvetu.

V centre Budapešti našli pri stavebných prácach bombu z čias vojny

Budapeštiansky dopravný podnik BKK uviedol, že počas zásahu pyrotechnikov budú uzatvorené okolité ulice a podzemná dráha M1 nebude jazdiť až po konečnú stanicu Vörösmartyho námestie.

Čínsky prezident vo Francúzsku podpíše multimiliardové zmluvy

Očakáva sa tiež zmluvné prehĺbenie spolupráce v oblasti kultúry vrátane otvorenia pobočky parížskeho Múzea moderného umenia, známeho ako Centre Pompidou.

Trump uznal zvrchovanosť Izraela nad Golanskými výšinami

K zvratu vo viac ako 50 rokov trvajúcej americkej politike vo vzťahu k Golanským výšinám došlo počas návštevy izraelského premiéra Benjamina Netanjahua v Bielom dome. ,aktualizované 

Pompeo: USA sa nebudú nečinne prizerať ruskej úlohe vo Venezuele

V telefonickom rozhovore so šéfom ruskej diplomacie Sergejom Lavrovom Pompeo odsúdil čoraz väčšie posilňovanie ruskej vojenskej prítomnosti vo Venezuele ako predlžovanie politickej krízy.

Mayová zatiaľ nemá v parlamente dostatočnú podporu pre svoju dohodu

Zatiaľ nemáme podporu Snemovne na to, aby poslanci znovu hlasovali o dohode o brexite... ale budeme sa usilovať získať ju,povedala v Dolnej snemovni britského parlamentu Mayová.

Voľba súdnej rady poslancami v Poľsku je v súlade s ústavou

Otázku nezávislosti poľskej súdnej rady v súčasnosti posudzuje Súdny dvor EÚ (ECJ) so sídlom v Luxemburgu. Jeho verdikt má byť známy o niekoľko mesiacov.

Praha sa dohodla so Zdenou Mašínovou na exhumácii ostatkov jej matky

Zdena Mašínová bola v roku 1953 zadržaná za odbojovú činnosť svojich synov a následne v samostatnom vykonštruovanom procese v roku 1955 odsúdená na 25 rokov väzenia.

Šinavatra: Parlamentné voľby v Thajsku boli zmanipulované

Thaksina Šinavatru (69) zosadila vojenská junta v roku 2006. Odvtedy žije v exile v Dubaji, avšak naďalej sa snaží ovplyvňovať thajskú politiku.

Netanjahuov rival Benny Ganc by neváhal použiť silu proti Iránu

Benny Ganc, bývalý náčelník generálneho štábu izraelskej armády, uviedol, že sila a morálna sila idú ruka v ruke a iránskemu režimu odkázal, že mu nikdy nedovolí etablovať sa v Sýrii.

Omán umožní americkým silám využívať svoje prístavy a letiská

Spojené štáty disponujú v oblasti Perzského zálivu množstvom vojenských základní, z ktorých najväčšia, s kapacitou zhruba 10.000 vojakov, je v Katare.

Počet obetí výbuchu a požiaru v chemickej továrni v Číne stúpol na 78

Výbuchom vznikol kráter. Tlaková vlna po ňom poškodila desiatky budov v okolí vrátane škôl.

K vrtuľníku gréckeho premiéra sa nad morom priblížili turecké stíhačky

Pilot vrtuľníka, v ktorom sa viezol grécky premiér, musel v blízkosti ostrova znížiť letovú výšku, pretože k vrtuľníku sa priblížili turecké lietadlá.

Ukrajina počas volieb neotvorí v Rusku žiadne volebné miestnosti

Výnimkou sú však ukrajinskí voliči nachádzajúci sa na území Ruska - agresorského štátu, spresnil ukrajinský minister zahraničných vecí Pavlo Klimkin.

Kosovský premiér odvolal viceministerku za jej vyjadrenia o NATO

Severoatlantická aliancia spáchala úmyselnú genocídu voči suverénnej krajine, ktorá bojovala proti albánskemu terorizmu v rámci svojich vlastných hraníc, napísala Mikičová v nedeľu na sociálnej sieti.

Rada moslimov podáva trestné oznámenie na Facebook a YouTube

CFCM vo svojom vyhlásení pre médiá vysvetlila, že trestné oznámenie na francúzske pobočky oboch technologických gigantov podáva za zverejnenie videozáznamu s násilným obsahom, ktorý podnecuje terorizmus

OSN upozorňuje na prudký nárast cholery v Jemene

OCHA vo svojej správe uvádza, že v Jemene bolo za prvé tri mesiace roku 2019 zaznamenaných až 100.000 prípadov podozrenia na nákazu cholerou.

STREĽBA PRI BRNE: Policajti našli dvoch mŕtvych

Policajti, ktorí sú na mieste iba krátko, už intenzívne pracujú na objasnení celého prípadu. Zaisťujú stopy a dôkazy, informoval pred poludním český spravodajský portál Novinky.cz.,aktualizované 

SDF vyzývajú na vznik súdu, ktorý by súdil džihádistov z IS

Sýrski Kurdi predtým varovali, že napriek zániku IS tisíce zahraničných džihádistov, ktorých zadržali, predstavujú časovanú bombu a tú musí svet nutne zneškodniť.