< sekcia SEKCIA: Zdravie

Deti s rakovinou môžu aj toto leto stráviť v Bátor Tábore

Ilustračné foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Prostredníctvom onkologických centier v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach sa 20. januára začal robiť nábor detí a mládeže trpiacich onkologickým ochorením do letných medzinárodných táborov.

Bratislava 3. februára (TASR) - Deti, ktoré bojujú s onkologickým ochorením, môžu aj tento rok stráviť leto v medzinárodnom osemdňovom Tábore Odvahy - Bátor Tábore neďaleko Budapešti. To všetko bezplatne, bez obmedzení, vrátane dopravy, pod 24-hodinovým špičkovým lekárskym dozorom a v sprievode špeciálne vyškolených dobrovoľníkov.

Prostredníctvom onkologických centier v Bratislave, Banskej Bystrici a Košiciach sa 20. januára začal robiť nábor detí a mládeže trpiacich onkologickým ochorením do letných medzinárodných táborov, potrvá do 10. marca. Viac informácii môžu záujemcovia nájsť na webe www.batortabor.sk. "Každý pobyt v tábore je pre mňa veľkou energetickou bombou, ktorá mi dáva nesmiernu silu pokračovať v mojej práci onkologickej sestry. Deti sú veľkí, statoční bojovníci a máme sa od nich čo učiť. Som vďačná, že môžem byť súčasťou dobrovoľníckej rodiny, ktorá im pomáha prežiť každý deň v Bátor Tábore čo najhodnotnejšie," povedala slovenská dobrovoľníčka Katarína Kollárová z Košíc.

Bezbariérový Tábor Odvahy, ktorého spoluorganizátorom je Nadácia Bátor Tábor Slovakia, sa nachádza v maďarskom mestečku Hatvan, vzdialenom 60 kilometrov od Budapešti. Od roku 2007 je členom združenia Serious Fun Camps Association založenej oscarovým hercom Paulom Newmanom.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.