< sekcia Zimné športy

Pärmäkoskiová vyhrala vo Falune na 10 km s hromadným štartom

Fínska bežkyňa na lyžiach Krista Pärmäkoskiová. Foto: TASR/AP

V dramatickom závere zdolala len o 0,2 sekundy nórsku súperku Marit Björgenovú.

Falun 17. marca (TASR) - Fínka Krista Pärmäkoskiová triumfovala v sobotňajších pretekoch žien na 10 km klasicky s hromadným štartom na finálovom podujatí Svetového pohára bežcov na lyžiach vo Falune.

V dramatickom závere zdolala len o 0,2 sekundy nórsku súperku Marit Björgenovú. Na treťom mieste skončila ďalšia Nórka Ingvild Flugstad Östbergová. Líderka klasifikácie Svetového pohára Heidi Wengová obsadila 22. miesto.

V dramatickom závere zdolala len o 0,2 sekundy nórsku súperku Marit Björgenovú. Na treťom mieste skončila ďalšia Nórka Ingvild Flugstad Östbergová. Líderka klasifikácie Svetového pohára Heidi Wengová obsadila 22. miesto. Na čele celkového poradia má náskok 107 bodov pred druhou Östbergová, pričom v záverečných pretekoch sezóny SP je maximálne k dispozícii 250 bodov.

Výsledky:
1. Krista Pärmäkoskiová (Fín.) 26:00,5 min, 2. Marit Björgenová (Nór.) +0,2 s, 3. Ingvild Flugstad Östbergová (Nór.) +5,1, 4. Ebba Anderssonová (Švéd.) +14,5, 5. Masako Išidaová (Jap.) +14,8, 6. Charlotte Kallová (Švéd.) +15,2, 7. Teresa Stadloberová (Rak.) +15,4, 8. Jessica Digginsová (USA) +15,5, 9. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (Nór.) +24,8, 10. Kerttu Niskanenová (Fín.) +26,2