< sekcia Zimné športy

Slovenka Petra Vlhová triumfovala v slalome Európskeho pohára v Nórsku

Slovenská slalomárka Petra Vlhová na trati prvého kola obrovského slalomu na otváracom podujatí sezóny Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Söldene 24. októbra 2015. Foto: TASR/AP

V súhrne oboch jázd predstihla Švédku Ylvu Staalnackeovú o jedinú stotinu sekundy, tretia skončila ďalšia Švédka Emelie Wikströmová.

Trysil 8. decembra (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová triumfovala v utorňajšom slalome Európskeho pohára v nórskom stredisku Trysil. V súhrne oboch jázd predstihla Švédku Ylvu Staalnackeovú o jedinú stotinu sekundy, tretia skončila ďalšia Švédka Emelie Wikströmová.

"Síce trošku upršaný deň, ale zato veľmi úspešný. Prvé miesto je tam a ideme ďalej. Cez víkend Svetový pohár v Aare, tak držte palce," odkázala prostredníctvom svojho konta na Facebooku Vlhová, ktorá v pondelok v rovnakom stredisku obsadila v obrovskom slalome tretiu priečku. Aktuálne je tak na čele celkového hodnotenia EP.

Ďalšia Slovenka na štarte Barbara Kantorová nedokončila v slalome 2. kolo.