Zimné športy

Zuzulová je v siedmom nebi: Splnil sa mi životný sen. Budem mamou

Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová sa na facebookovom konte pochválila, že je v druhom stave.

Nórsky biatlonista Svendsen ukončil kariéru

V Pjongčangu 2018 sa zúčastnil na štvrtých ZOH, získal dve strieborné a jednu bronzovú medailu. Na otváracom ceremoniáli bol vlajkonosič Nórska.,aktualizované

Zuzulovej rozlúčka: Svetové publikum, dojatí prezident i otec

Charizmu priekopníčky úspechov slovenského zjazdového lyžovania si prišli uctiť aj predstavitelia štátu. ,aktualizované

Minister obrany zároveň ocenil, že aj napriek zraneniam a nie vždy ľahkým podmienkam to nikdy nevzdala.,aktualizované

Nórska bežkyňa na lyžiach Björgenová ukončila kariéru

Tridsaťosemročná Björgenová má na konte osem zlatých olympijských medailí, celkovo 15 (8-4-3).,aktualizované

MS v curlingu: Po 6. dni šampionátu v Las Vegas na čele Švédi a Škóti

Obe krajiny majú na svojom konte zhodne po deväť výhier.

MS v curlingu: Po 5. dni šampionátu na čele Švédi, Kanaďania a Škóti

Všetky tri tímy majú na svojom konte po sedem výhier.

Športoví nadšenci si zmerajú sily na štafetových pretekoch Liptov Ride

Letné a zimné športy prepoja Demänovskú dolinu, Chopok, iľanovské lúky a lesy i mesto Liptovský Mikuláš – 60 tímov aj jednotlivci budú súťažiť v disciplínach na snehu, vo vode i po zemi.

Legendárny nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen ukončil kariéru

Štyridsaťštyriročný Björndalen má na konte 8 zlatých olympijských medailí, 20 titulov majstra sveta a 94 triumfov v pretekoch Svetového pohára. Šesťkrát vyhral celkové poradie SP.,aktualizované

Tréner rakúskych skokanov na lyžiach ponúkol rezignáciu

Kuttin nastúpil na post v roku 2014 a mal zmluvu platnú až do roku 2019. Čelil ale kritike po tom, ako Rakúšania nezískali medailu na ZOH a vo SP v tejto sezóne nevyhrali ani jedno podujatie.

Ruským biatlonistom majú v júni vrátiť plné členstvo v IBU

Rusko prišlo o plnohodnotné členstvo v decembri.

Gross pravdepodobne povedie biatlonistov Rakúska

Štvornásobný olympijský víťaz viedol od leta 2015 až doteraz reprezentantov Ruska.

Lillehammer sa nebude uchádzať o organizáciu ZOH v roku 2026

Medzinárodným olympijský výbor (MOV) určí dejisko ZOH 2026 v roku 2019.

V stredisku Vrátna-Paseky obaja triumfovali aj v celej súťaži.,aktualizované

Miláno a Turín sa spoločne uchádzajú o ZOH 2026

Taliansky olympijský výboru už vo štvrtok poslal Medzinárodnému olympijskému výboru (MOV) list so zámerom usporiadať hry.,aktualizované

Švéd Dahlin kandiduje na prezidenta Medzinárodnej biatlonovej únie

Doterajší šéf Anders Besseberg avizoval, že už neplánuje ďalšie funkčné obdobie.

Kamil Stoch je na čele zárobkov, prilepšil si o 272.000 eur

Za Stochom sú v rebríčku zárobkov Nór Daniel Andre Tande a Johann Andre Forfang.

Fourcade vyleštil gloriolu výnimočnosti, časť z nej patrí i Kuzminovej

Mieru úspešnosti vystihujú aj zárobky, ktoré sa spájajú s umiesteniami do 15. priečky dosiahnutými v 22 pretekoch, u Fourcada 246-tisíc eur, u Mäkäräinenovej 131-tisíc a u Kuzminovej 140-tisíc.

Horngacher zostane trénerom poľských skokanov na lyžiach

Počas finálových letov Svetového pohára na mamuťom mostíku v slovinskej Planici sa dohodol na ročnom predĺžení spolupráce.

Slovenský titul v behu na lyžiach na 30 km klasicky získal Šulek

Pretekár absolvoval 30 kilometrov klasicky za 1:20:31,4 hodiny.,aktualizované

Japonská skokanka na lyžiach Sara Takanašiová vyhrala finále SP

Dosiahla rekordný 55. triumf v kariére.

A. Kuzminová zavŕšila seriál SP 2. miestom v celkovom poradí

Úspech slovenského biatlonu podfarbila Paulína Fialková, ktorá bola v pretekoch s hromadným štartom druhá.,aktualizované

V pretekoch SP v biatlone s hromadným štartom triumf domáceho Cvetkova

Na 15 km trati v ruskom Ťumeni za ním finišovali Erlend Bjöntegaard (+2,7 s) a ďalší Nór Johannes Thingnes Boe (+16,6).,aktualizované

Akito Watabe triumfoval v individuálnych pretekoch Svetového pohára

Watabe počas víkendu ukončil nadvládu domáceho Riessleho, ktorý dominoval v Schonachu v uplynulých troch sezónach.

Lyžiar Stoch v Planici triumfoval, malý glóbus ide Stjernenovi

Na mamuťom mostíku v slovinskej Planici triumfoval poľský skokan suverénnym spôsobom s náskokom 15,5 bodu pred Rakúšanom Stefanom Kraftom.

Kanaďanky zdolali USA, vo finále MS v curlingu nastúpia proti Švédkam

Olympijské šampiónky z Pjongčangu zdolali Rusko.

Americký krasokorčuliar Nathan Chen triumfoval v súťaži mužov

Osemnásťročný Chen má z nedávnych zimných olympijských hier v Pjongčangu na konte bronz z tímovej súťaže. ,aktualizované

Šprint dvojíc v behu na lyžiach ovládli Šulek so Segečom

Medzi ženami triumfovali sestry Marianna a Barbora Klementové.

Japonská skokanka na lyžiach Sara Takanašiová vyhrala preteky SP

Na tomto mostíku to bolo pre ňu už piate víťazstvo v sérii a celkovo už rekordné 54. v SP.

Kuzminová získala malý glóbus za stíhacie preteky

Správu rozširujeme o ďalšie informácie. ,aktualizované

Severská kombinácia-SP: Watabe triumfoval v Schonachu

Líder seriálu, ktorý si zabezpečil veľký glóbus už pred týždňom v Klingenthali, triumfoval s náskokom 6,3 sekundy pred Nórom Jarlom Magnusom Riiberom, lídrom po skokanskej časti.

Naše volejbalistky neprešli cez osemfinále na ME v Snow Volleyballe

Úradujúce majsterky Slovenska Vandáková s Bertovou nestačili na turnajové štrnástky Ľudmilu Dajanovovú a Mariu Uškovovovú z Ruska.

V stíhacích pretekoch 9. kola SP triumfoval celkový víťaz Fourcade

Slovenský biatlon zastupoval len Matej Kazár. Zo 48. pozície na štarte sa postupne prepadal, konkurencia ho predbehla o kolo a do cieľa nedobehol.

Nór Riiber je lídrom po skokanskej časti v Schonachu

Na mostíku HS-106 skočil Nór pri meniacich sa poveternostných podmienkach 103,5 metra.

Nórski lyžiari suverénne vyhrali súťaž družstiev v letoch v Planici

Na druhom mieste skončili Nemci (1482,9), tretiu priečku obsadili domáci Slovinci (1474,5).,aktualizované

Kanaďanky na MS v curlingu opäť zvíťazili

Do play off už postúpili tiež Švédsko, Kórejská republika, Rusko, Česko a USA.

Poľský skokan na lyžiach Kamil Stoch vyhral preteky v Slovinsku

Už istý víťaz celkového poradia SP si pripísal 455,9 bodov.

Stoch je na čele po 1. kole letov v Planici

Už istý víťaz SP odsunul si pripísal 228,9 b. a na druhú priečku Nóra Roberta Johanssona, ktorý skočil rovnako ako on 245 m, no získal o 4,9 b. menej.

Kuzminová zvíťazila v celkovom hodnotení šprintu Svetového pohára

Stalo sa tak aj napriek tomu, že v 9. kole v najlepšej desiatke v sibírskom Ťumeni na 7,5 km trati chýbala, skončila až dvanásta.,aktualizované