Lyžovanie: Fill a Štuhecová boli najrýchlejší v utorkovom tréningu

Druhá najrýchlejšia bola Talianka Sofia Goggiová (+0,89 s), tretia skončila Američanka Lindsey Vonnová (+0,96).

Tohtoročné MS v krasokorčuľovaní budú bez Csölleya s Myslivečkovou

Šampionát v Helsinkách mal byť pre Lukáša Csölleya s Luciou Myslivečkovou vyvrcholením prvej spoločnej sezóny.

Paralelný obrovský slalom na MS v snoubordingu preložili na štvrtok

Jury na svojom poludňajšom zasadnutí rozhodla, že preteky sa pôjdu vo štvrtok. O 9.00 h sa pôjde kvalifikácia a o 13.00 h finále.,aktualizované

Lyžiar Pertl získal na MSJ zlato v slalome, Slováci nedokončili

Slalom chlapcov bol záverečnou disciplínou šampionátu.

Finále SP bude historické slovenské, celkovo o 8 z 12 glóbusov

Štart vo finálovom týždni nie je samozrejmosť,z pelotónu SP má nárok len 25 najlepších v danej disciplíne a v prípade záujmu aj univerzáli či univerzálky,ktoré majú dostatočný počet bodov v renkingu.

Na MSJ v krasokorčuľovaní na Taiwane sa predstavia Kršňák a Hagarová

Obaja už odcestovali do dejiska šampionátu a budú sa tam pripravovať na svoje vystúpenia.

Paralympionička Farkašová zvíťazila aj v super-G, Haraus na 3. priečke

O 1,87 sekundy zaostala druhá Britka Knightová, vyše trojsekundové manko mala Austrálčanka Perrineová na tretej priečke.

V prvom tréningu na zjazd v Aspene bol najrýchlejší Rakúšan Kriechmayr

Vedúci pretekár priebežnej klasifikácie zjazdu, Nór Kjetil Jansrud, bol v pondelok na 15. mieste.,aktualizované

Zlato na MS v snoubordkrose tímov získali Američania a Francúzky

Slovensko v súťaži zastúpenie nemalo.

Zlato na MSJ v tímovej súťaži pre Kanadu, SR skončila v osemfinále

Slovensko v zložení Moravčíková, Jančová, Revúcky a Katrenič skončilo po výsledku 0:4 so Švajčiarskom.

V miešaných štafetách slovenské kvarteto deviate, zvíťazilo Francúzsko

V single štafetách duo Kazár a Kuzminová skončilo dvanáste. ,aktualizované

Björgenová deklasovala súperky na klasickej tridsiatke v Osle

O víťazke veľkého glóbusu sa rozhodne na budúci víkend v záverečnom kole Svetového pohára v kanadskom Quebecu. ,aktualizované

Zlato v snoubordkrose na MS vybojovali Vaultier a Jacobellisová

Získala piaty titul svetovej šampiónky v kariére. ,aktualizované

Slovenky skvelé jazdy v Squaw Valley nedokončili

Sobotňajší slalom Svetového pohára vyhrala Američanka Mikaela Shiffrinová, s veľkými chybami a napriek tomu s masívnym náskokom sekundy a troch stotín pred Češkou Šárkou Strachovou.

Slovenky skvelé jazdy nedokončili, Zuzulová v slalome celkovo druhá

Američanka Mikaela Shiffrinová získala v predstihu svoj prvý veľký glóbus.,aktualizované

Paulína Fialková dosiahla životný úspech vo fínskom Kontiolahti

V stíhacích pretekoch Svetového pohára skončila piata, keď za víťaznou Nemkou Dahlmeierovou zaostala o 23,9 sekundy.,aktualizované

Nór Sundby vyhral tretíkrát Veľký krištáľový glóbus v behu na lyžiach

Definitívne si ho zaistil vďaka sobotňajšiemu triumfu v pretekoch na 50 km klasickou technikou v Osle, ktorými po MS v severských disciplínach pokračoval dlhodobý seriál Svetového pohára.

Na dlhých tratiach triumfovali Sáblíková a Bergsma

V stíhacích pretekoch žien zvíťazili Japonky pred Holanďankami, tretí najrýchlejší čas malo Rusko,aktualizované

V stíhacích pretekoch 8. kola zvíťazil Nemec Peiffer

V záverečnom finiši bol od druhého Rakúšana Simona Edera rýchlejší o 0,3 sekundy a od tretieho Nóra Emila Hegleho Svendsena o 2,3.

Vlhová bodovala v obrovskom slalome Svetového pohára

O výraznejší výsledok v americkom Squaw Valley sa pripravila chybou tri bránky pred cieľom druhého kola.,aktualizované

Vlhová pohodlne postúpila do 2. kola obrovského slalomu v Squaw Valley

Dvadsaťjedenročná Vlhová absolvovala svoj premiérový obrovský slalom po vyžrebovaní elitnej pätnástky, dovtedy štartovala s vyššími číslami v renkingovom poradí.,aktualizované

Nórka Eckhoffová víťazkou šprintu 8. kola SP, Kuzminová na 15. mieste

Do sobotných stíhacích pretekov sa kvalifikovali aj Paulína (37.) a Ivona (50.) Fialkové. ,aktualizované

V šprinte 8. kola SP v biatlone opäť triumfoval M. Fourcade

Francúzsky biatlonista tak dosiahol v sezóne 13. triumf, čo sa v histórii nikomu nepodarilo.,aktualizované

Medlová si na tréningu rozbila peru, bronz v slopestyle na MS neobháji

TASR informoval Medlovej tréner Marek Hliničan s tým, že lekár musel jeho zverenke zašiť ústa približne desiatimi stehmi.,aktualizované

Lyžiar Streitberger sa rozlúčil s kariérou, dôvodom problémy s kolenom

Streitberger pred rokom spadol počas zjazdu v Kvitfjelli a vážne si poškodil pravé koleno.

Lyžovanie: Slovák Katrenič v super-G na 50. mieste, Revúcky 58.

V dramatických pretekoch, v ktorých sa prví šiesti zjazdári zmestili do jednej desatiny, si striebro vybojoval Raphael Haaser, Rakúšan zaostal za víťazom iba o jednu stotinu.

V šprinte bodovali Brandsdal a Nilssonová. Procházková ako 24.

V tejto sezóne seriálu bodovala Procházková spolu päťkrát, na konte má 34 bodov a patrí jej 73. miesto.,aktualizované

Na juniorských MS v lyžovaní obsadila Moravčíková v zjazde 34. priečku

V stredajších pretekoch dosiahla slovenský lyžiarka čas 1:28,52 minúty, čím o 3,25 sekundy zaostala za víťaznou Američankou Merryweatherovou. ,aktualizované

Snoubordistka Medlová myslí pred MS na medailu, zranenie ju nelimituje

Dvadsaťtriročná Slovenka sa začlenila do svetovej špičky, pravidelne obsadzuje popredné priečky v seriáli Svetového pohára a čo ju teší najviac, zaujala organizátorov prestížnych pozvánkových akcií.

Medzinárodná lyžiarska federácia žiada o vyšší trest pre Johaugovú

Trojčlenná disciplinárna komisia Nórskeho olympijského výboru (NIF) vo februári potrestala 28-ročnú reprezentantku na trinásť mesiacov so spätnou platnosťou od 18. októbra 2016.

Kanaďan Harvey vyhral päťdesiatku, zažil najlepšie preteky života

V dramatickom finiši odsunul na druhú priečku Rusa Sergeja Usťugova o šesť desatín sekundy.

Nóri získali na MS v Lahti 18 vzácnych kovov, až 7 zlatých

Obhájili tak post najúspešnejšej krajiny zo šampionátu 2015 vo Falune.

V slalome zvíťazili Dubovská a Starczyk, Slovenka na treťom mieste

Dubovská so Starzykom sa tešili z prvenstva aj v kombinácii.

Hirscher má ďalší malý glóbus, premiérovo triumfoval Michael Matt

Druhý skončil Talian Stefano Gross (+0,30), tretí Nemec Felix Neureuther (+0,46).

Takto dopadli Slováci v biatlonovej štafete 7. kola Svetového pohára

Slovenky obsadili 15. priečku, mužské kvarteto sa umiestnilo o niečo lepšie, a to na 13. mieste. Lídrami boli Nemky a Francúzi.

Goggiová slávila na SP v Jeongseone double,po zjazde vyhrala i super-G

Napodobnila tak svoje víťazstvo zo sobotňajšieho zjazdu, keď o 0,4 s opäť prekonala americkú rivalku Lindsey Vonnovú, ktorá sa musela uspokojiť s druhým miestom.,aktualizované

Medailová žatva: Naši paralympionici hviezdili v obrovskom slalome SP

O najväčší úspech v obrovskom slalome sa postarali muži v kategórii zrakovo znevýhodnených, keď obsadili všetky tri medailové pozície.