Zimné športy

Alexis Pinturault suverénne triumfoval v slalome Svetového pohára

Slovenského reprezentanta Adama Žampu diskvalifikovali v druhom kole.

Vlhová bola najrýchlejšia v kvalifikácii paralelného slalomu SP

Vo švajčiarskom St. Moritzi dosiahla v súčte dvoch jázd čas 50,59 a o tri stotiny sekundy predstihla Rusku Jekaterinu Tkačenkovú.

Pinturault po 1. kole na čele slalomu, Adam Žampa na SP postúpil

Súťaž presunuli zo soboty, keď sa nemohlo štartovať pre silný vietor, ustúpiť musel na nedeľu pôvodne naplánovaný obrovský slalom. ,aktualizované

Na U-rampe v Copper Mountain triumfovali James a Castelletová

Na druhom mieste v kategórii žien skončila Ťia-jü Liou (Čína).

Sánkovanie: Eggert s Beneckenom zvíťazili na SP vo Whistleri

Slovenskí reprezentanti Tomáš Vaverčák a Matej Zmij obsadili 16. miesto (+1,236).

J. T. Bö ovládol stíhačku na 12,5 km v Hochfilzene,Otčenáš nedokončil

Bö zatiaľ nadväzuje na svoju minulosezónnu suverenitu, vyhral tretiu z doterajších štyroch súťaží v prestížnom seriáli.,aktualizované

Na Channel One Cupe bodovali Fíni, Rusi zdolali Čechov po nájazdoch

Pre Čechov to bola prvá prehra v prebiehajúcej sezóne.

Shiffrinová vynechá nedeľňajší paralelný slalom v St. Moritzi

Líderka seriálu sa tak rozhodla pre nahustený program.

Štafetu žien v Hochfilzene vyhrali Nórky, Slovenky neštartovali

Veľké sklamanie zažili Talianky, ktoré dlho figurovali na medailových priečkach, no Federica Sanfilippová išla na záverečnom úseku až na dve trestné kolá a prepadla sa na 11. miesto.

Slalom mužov vo Val d'Isere v sobotu zrušili pre silný vietor

Na nedeľu plánovaný obrovský slalom zrušili, o jeho osude rozhodnú neskôr. ,aktualizované

Goggiová vyhrala v St. Moritzi s jednou palicou: Išla som na plný plyn

Zjazdárkam sťažoval podmienky nepríjemný vietor, ktorý sa prejavoval najmä v hornej časti trate.

Krasokorčuliarka Zagitovová na neurčito prerušila športovú kariéru

Zostanem ale na ľade a budem pokračovať v tréningu. Budem sa učiť nové elementy.

Biatlonista J.T. Bö triumfoval v šprinte aj v Hochfilzene, Otčenáš 58.

Johannes Thingnes Bö odštartoval na trať ako 17., prvú položku zvládol na sto percent a posunul sa na prvé miesto, ktoré si udržal aj po jednej chybe na stojke.,aktualizované

Paulína Fialková tesne za pódiom šprintu v Hochfilzene

Paulína Fialková išla do Hochfilzenu s nejasnými ambíciami, keďže počas prvého kola SP vo švédskom Östersunde si zranila koleno. ,aktualizované

Kodairová víťazkou rýchlokorčuliarskej 500 m v Nagane

Medzi mužmi triumfoval domáci Juma Murakami, druhý bol ďalší Japonec Tacuja Šinhama s mankom ôsmich stotín

Medlová nepostúpila v Pekingu do finále Big Air

Do finále sa prebojovalo osem najlepších pretekárok, Medlová zaostala za postupovou pozíciou o 41,5 b.

Aj Hochfilzen bez slovenskej ženskej štafety, Poliaková ochorela

Slovenky museli oželieť účasť v štafete aj v úvodnom podujatí vo švédskom Östersunde. Tam si zranenie kolena v tréningu privodila Paulína Fialková.

Organizátori prehodili disciplíny vo Val d'Isere

Slalom sa tak odohrá v sobotu, 1. kolo od 9.30 h a druhé od 12.30 h.

Okrem Čerňanskej pocestuje na ZOH mládeže aj Sviták

Na ZOHM 2016 v Lillehammeri malo Slovensko jediného bobistu Jakuba Čiernika. Ten nakoniec dosiahol najlepšie umiestnenie z celej slovenskej výpravy, keď skončil v monoboboch na 10. mieste.

Češka Ledecká absolvuje december na lyžiach a január na snouborde

Dvadsaťštyriročná olympijská šampiónka v super-G aj na snouborde odštartovala sezónu premiérovým triumfom v pretekoch lyžiarskeho seriálu.

Paulína Fialková pokračuje v sezóne. Pretekať bude cez bolesť

P. Fialková počas krátkeho pobytu v Banskej Bystrici absolvovala aj pár tréningov v posilňovni, avšak na lyže sa postaví až v utorok v Hochfilzene.

V dvojsedadlových boboch opäť triumfovali Nemci

Tretí finišoval Kanaďan Justin Kripps.

Ford na čele obrovského slalomu, Adama Žampu napokon diskvalifikovali

Andreas Žampa sa nezmestil do tridsiatky postupujúcich, obsadil 36. priečku so stratou 3,88 s na lídra.,aktualizované

Rebensburgová vyhrala super-G v Lake Louise

Nemka Rebensburgová v nedeľu zvíťazila s náskokom 35 stotín sekundy pred prekvapením súťaže Nicole Delagovou, ktorá štartovala s číslom 31. ,aktualizované

Ledecká vyhrala zjazd v Lake Louise: Nádherné preteky

Piatok prial vyšším štartovým číslam, s tridsiatkou obsadila štvrté miesto Rakúšanka Nina Ortliebová, ktorej doterajším najlepším umiestnením bola jedenásta priečka spred troch rokov.

Sábliková skončila druhá na 5000 metrov

V kazašskom Nur-Sultane ju zdolala jedine Kanaďanka Ivanie Blondinová,

ISU Grand Prix: Po krátkom programe krasokorčuliarov je na čele Chen

Dvojnásobný majster sveta si vyslúžil známku 110,38 b.

Krasokorčuliari Číny na čele súťaže športových dvojíc

Finálové podujatie ISU Grand Prix v Turíne.

Štvrtkový tréning zjazdu mužov v Beaver Creek zrušili

Pred sobotňajšími pretekmi si tak zjazdári otestovali trať iba v stredu

Braisazová triumfovala vo vytrvalostných pretekoch na 15 km

Z kvarteta Sloveniek v Östersunde vypadla ešte v stredu večer jednotka Paulína Fialková, ktorá si na tréningu zranila koleno a vo štvrtok odcestovala späť na Slovensko.

Slovenskí bobisti obsadili v Altenbergu 26. miesto

Slovenskí reprezentanti na úvodnom podujatí sezóny EP v nórskom Lillehammeri chýbali. Druhé preteky dvojbobov v Altenbergu sú na programe v piatok.

V tréningu zjazdu SP v lyžovaní je najrýchlejší Cochran-Siegle

O 24 stotín sekundy odsunul druhého Nóra Aleksandera Aamodta Kildeho.

Zlé správy z Östersundu. Fialková sa zranila a letí domov

Na 15-kilometrovú trať v Östersunde nevybehne pre zranenie kolena, ktoré utrpela počas utorkového tréningu.

Fourcade zvíťazil vo vytrvalostných pretekoch na 20 km

Zo Slovákov skončil najlepšie Martin Otčenáš, ktorý s troma trestnými minútami obsadil 44. priečku so stratou 6:17,7 minúty na víťaza.,aktualizované

Korčuliarsky trikot s motívom Auschwitzu vyradili zo súťaže

Anton Šulepov mal tento kostým oblečený v rámci voľných jázd, keď tancoval na hudbu k filmu Schindlerov zoznam.

V prvom tréningu zjazdu boli najrýchlejšie Lieová a McKennisová

V Lake Louise sú ďalšie tréningy na programe v stredu a vo štvrtok, súťažiť sa bude v piatok a v sobotu, v nedeľu sa pôjde super-G.

Dvadsaťštyriročná Shiffrinová zvíťazila v slalome v domácom prostredí štvrtýkrát za sebou, v Killingtone stále nenašla v najtočivejšej disciplíne premožiteľku. ,aktualizované

Sánkar Repilov vyhral šprint mužov v Lake Placid

Na čele celkového poradia SP je Jonas Müller z Rakúska.

Mayer zvíťazil v úvodnom super-G: Dobre som sa pripravil

Rovnako ako v sobotnom zjazde najprv siahal na víťazstvo obhajca malého glóbusu a úradujúci majster sveta v tejto disciplíne Paris, ktorý viedol pred duom Kriechmayr.