Utorok 16. apríl 2024Meniny má Dana a Danica

Zimné športy

Kläbo a Nilssonová sa stali víťazmi šprintu SP v Quebecu

Za Kläboom dobehol druhý Talian Federico Pellegrino, o tretej priečke rozhodol fotofiniš. Ten napokon prisúdil pódium Nórovi Sindremu Björnestadovi Skarovi na úkor Rusa Alexandra Bolšunova.,aktualizované

J.T. Boe potvrdil zisk glóbusu v šprinte a vyhral aj v Holmenkollene

Druhý finišoval Talian Lukas Hofer a tretí bol Francúz Quentin Fillon Maillet.,aktualizované

Eisenbichler zvíťazil v piatkových letoch v Planici

Na druhej priečke skončil Japonec Rjoju Kobajaši, najlepšiu trojicu doplnil Piotr Žyla z Poľska.

Zlato pre krasokorčuliarku Zagitovovú, má kompletnú zbierku

Len 16-ročná Zagitovová, ktorá je úradujúcou vicemajsterkou Európy, skompletizovala medailovú zbierku z vrcholných podujatí, keďže má aj európsky titul z roku 2018.

Úspech slovenskej výpravy v nórskom stredisku podčiarkla výborným výkonom jej krajanka Paulína Fialková, ktorá finišovala na tretej pozícii.,aktualizované

V šprinte tretia P. Fialková: Obstreľujem pódium, čakám na víťazstvo

Siedme pódiové umiestenie v kariére, z toho šesť dosiahla Paulína Fialková práve v tejto sezóne.

Kuzminovej malý glóbus s víťazstvom: Holmenkollen je moja láska

Kuzminová v šprinte zaokrúhlila v kariére víťazstvá na 10, celkove ich má na konte 17.

Paralympionik Haraus získal veľký glóbus a malé za slalom a super-G

Haraus s navádzačom Hudíkom podčiarkli úspešnú sezónu dvoma víťazstvami v slalome SP vo francúzskom Morzine.

Americká krasokorčuliarka Bellová vraj úmyselne zranila rivalku

K incidentu malo prísť v stredu v krátkom programe sólistiek pri rozkorčuľovaní sa oboch účastníčok na prebiehajúcich majstrovstvách sveta v japonskej Saitame.

Wen-ťing Suej a Cchung Chan majú na MS zlato v športových dvojiciach

Striebro si vybojoval ruský pár Jevgenia Tarasovová a Vladimir Morozov, bronz si odniesli ich krajania Natalia Zabijaková a Alexander Enbert.,aktualizované

Rajičová obsadila na MS v krátkom programe 32. priečku

Rozhodcovia jej za výkon udelili 51,22 bodu, na postup jej chýbalo 0,28 b. Ďalej sa kvalifikovalo najlepších 24 pretekárok.,aktualizované

V 9. finálovom kole SP šanca na glóbusy pre Kuzminovú i P. Fialkovú

V Holmenkollene sa uzavrie aj bodovanie Pohára národov, a práve poradie v ňom rozhodne o tom, s akými počtami sa predstavia jednotlivé krajiny v nasledujúcom ročníku SP i na MS.

Tarasovová s Morozovom sú na MS lídrami po krátkom programe

Úradujúci vicemajstri Európy dostali od rozhodcov 81,21 boda.

Snoubordistka Hanicová je na EP v Jasnej dvakrát druhá v slopestyle

Rovnako druhá bola už v pondelok, obe súťaže ovládla Francúzka Lucie Silvestreová.

Hirscher nechce dlho odkladať rozhodnutie: Už nemám osemnásť

Hirscher oslávil 2. marca tridsiatku a od októbra je otec.

Na MS v krasokorčuľovaní v Saitame sa zo Slovákov predstaví Rajičová

V súťaži sólistiek sa predstaví deviata z januárových ME v Minsku v konkurencii ďalších 39 súperiek.

Japonský krasokorčuliar Hanju napriek zraneniu stihne MS

Dvadsaťštyriročný Hanju mal podobné zdravotné problémy aj pred vlaňajšími zimnými olympijskými hrami v Pjongčangu, kde ich prekonal a obhájil zlato zo Soči 2014.

Snoubordistka Hanicová obsadila na Európskom pohári v Jasnej 2. miesto

Z triumfu sa tešila Francúzka Lucie Silvestrová.

Neureuther sa deň po posledných pretekoch necíti ako dôchodca

Nemecký lyžiar neplánuje dlhú pauzu a už v tejto chvíli sa obzerá po novom zamestnaní. Detailnejšie plány však neprezradil.

Jubileum biatlonu oslávilo SR zlatom, svet zasa obrovskou popularitou

Östersund priniesol v ôsmich individuálnych pretekoch vždy iného víťaza. Na druhej strane v troch štafetových sa neustále opakoval jediný- Nórsko.

Vlhová pevne na snehu s obzormi top športovca histórie SR

Na Vlhovú však čakajú obrovské lákadlá najlepšieho vekového intervalu špičkového športovca a doň sa zmestia dve zimné olympiády a štyri MS.

Beh na lyžiach-MSR: Tituly v šprinte pre mužov z Látok a ženy z Novák

Tímy z Látok ovládli mužskú súťaž.

V nedeľu dominoval Prevc, na čele SP Kobajaši

Kobajaši vedie SP v letoch aj v celkovom poradí.

Seyfarthová v skokoch na lyžiach končí s víťazným double

V celkovom poradí Svetového pohára jej patrí tretie miesto

Windisch po bláznivej streľbe vyhral preteky s hromadným štartom

Posledná streľba výrazne zmenila poradie. ,aktualizované

Lyžiarka Johaugová triumfovala na 10 km voľne vo Falune

Vo švédskom stredisku triumfovala suverénnym spôsobom s náskokom 18,5 sekundy pred domácou Ebbou Anderssonovou. ,aktualizované

Riiber korunoval svoje víťazstvo v SP aj nedeľným triumfom

Nórsky pretekár dosiahol čas 25:14,9 min a cieľovú pásku preťal s náskokom 25 sekúnd pred svojím krajanom Janom Schmidom.

Vlhová po sezóne: Začala som lepšie lyžovať

K malým glóbusom mala relatívne ďaleko, ale to len preto, že súťaží vo vrcholnej ére Mikaely Shiffrinovej. Obe sa tlačia i ťahajú, Petra zatiaľ robí viac chybičiek.

Noel zvíťazil v slalome, slávil tretí triumf kariéry

V andorrskom Soldeu zvíťazil s náskokom 18 stotín sekundy pred Rakúšanom Manuelom Fellerom a slávil tretie prvenstvo v kariére vo SP. ,aktualizované

Preteky s hromadným štartom pre Wiererovú, Slovenkám nevyšla streľba

Anastasia Kuzminová v prvých dvoch streleckých položkách trafila dva terče.,aktualizované

Vlhová je druhá v celkovom poradí obrovského slalomu

Shiffrinová vybojovala už štvrtý glóbus sezóny, okrem veľkého za celkové prvenstvo v seriáli a malého glóbusu za obrovský slalom má aj ďalšie dva za slalom a super-G.,aktualizované

Lyžiar Noel je suverénne na čele po 1. kole slalomu

O držiteľovi malého glóbusu za disciplínu bolo už pred finále rozhodnuté, Rakúšan Marcel Hirscher ako aj zároveň istý osemnásobný celkový víťaz SP dosiahol v 1. kole šiesty najlepší čas.

Vlhová je štvrtá po 1. kole obrovského slalomu, líderkou Shiffrinová

V andorrskom Soldeu útočila na pódiové umiestnenie, za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou však zaostávala o výrazných 97 stotín sekundy. ,aktualizované

Slovenská snoubordistka Medlová je tretia vo finále Big Air v Quebecu

Z víťazstva sa tešila Američanka Julia Marinová, ktorá dostala 162,25 b.

Lety na lyžiach: Víťazmi pretekov SP sú Slovinci

Slovinci zvíťazili v sobotňajších pretekoch v letoch na lyžiach, o 26 bodov prekonali tím Nemecka.

Vlhovej slalom je stále skvelý a rekordný: Mám istotu

Aj bez sériových víťazstiev však Petra Vlhová v mladom veku prekonáva zaujímavé méty. Už je napríklad len 5 úspešných pretekov od 30 pódiových umiestnení Veroniky Zuzulovej.

Lyžovanie severská SP: Gruber vyhral preteky v Schonachu

Beh na 10 km a tým aj celé preteky vyhral časom 25:10,8 min. Gruber s náskokom 0,6 s pred krajanom Greidererom a 9,8 s pred Riiberom.

Švédsko MS: Kvarteto Nórov so zlatou medailou, Slováci zlyhali

Mužov Slovenska mohlo dobre naladiť 6. miesto žien, ambície však až také vysoké medzi 26 štartujúcimi tímami nemali.

Bežci na lyžiach Kläbo a Nilssonová triumfovali v šprinte vo Falune

Kläbo mal v semifinále problémy, priamy postup mu ušiel a napokon sa predral do finále vďaka času.