Basketbal

NBA: Vedenie profiligy po smrti Bryanta odložilo losangeleské derby

Po oznámení rozhodnutia sa prvýkrát smerom ku verejnosti oficiálne vyjadrilo aj vedenie klubu z Los Angeles, ktoré sa poďakovalo fanúšikom za podporu a prejavu súcitu.

NBA: Gordon 50 bodmi priviedol Houston k výhre nad domácim Utahom

Floridské derby zvládlo lepšie Miami, ktoré si doma poradilo s Orlandom 113:92. ,aktualizované

NBA: Bryanta uvedú do basketbalovej Siene slávy už v tomto roku

Bryant v nedeľu tragicky zomrel po nehode helikoptéry neďaleko Los Angeles spolu so svojou 13-ročnou dcérou a ďalšími siedmimi pasažiermi na palube.

Päť hráčov Grazu zadržali pre podozrenie zo stávkarského podvodu

Hansjörg Bacher z prokuratúry v Grazi uviedol pre agentúru APA, že ovplyvňovali výsledky vlastných zápasov.

NBA: Helikoptéra s Bryantom dostala v zlom počasí výnimku na let

Helikoptéra sa zrútila v blízkosti mesta Calabasas v štáte Kalifornia v nedeľu približne o desiatej hodine ráno miestneho času. Nehodu nikto neprežil.

OHLASY OSOBNOSTÍ na tragickú smrť Kobeho Bryanta

Spolu s posádkou počet obetí vystúpal napokon na deväť. ,aktualizované

NBA: Irving nedokázal nastúpiť na zápas, Young v emóciách s 45 bodmi

Domáci dokázali v tretej štvrtine manko vymazať a ísť do vedenia, no záver patril opäť obhajcovi titulu, ktorý natiahol víťaznú šnúru na sedem duelov. Toronto potiahol pivot Pascal Siakam s 35 bodmi.,aktualizované

James predstihol Bryanta v počte bodov

James prekonal Bryanta v tretej štvrtine, za čo si vyslúžil potlesk v stoji domáceho publika.

Hráčky MBK Ružomberok zdolali Piešťanské Čajky

Basketbalová extraliga žien mala v sobotu na programe dva zápasy 15. kola.

Basketbal-SBL: BK Slávia Žilina zvíťazila nad Inter Bratislava

Slovenská basketbalová liga mala v sobotu na programe tri zápasy 25. kola.

Dallas získal Cauley-Steina z Golden State

Dvadsaťšesťročný pivot strávil prvé štyri roky kariéry v Sacramente.

Milwaukee natiahlo v Paríži víťaznú šnúru na osem zápasov

Hornets mali v publiku väčšiu podporu, keďže v ich drese nastúpil v základe francúzsky pivot Nicolas Batum a tri štvrtiny viedli.

Prvý zápas NBA v Paríži mal hviezdnych divákov

Z futbalistov PSG boli medzi divákmi Kylian Mbappe, Neymar či Mauro Icardi.

Vedenie BKM Lučenec podpísal s trénerom P. Jankovičom nový kontrakt

Lučenec sa pod jeho vedením zaradil k najpríjemnejším prekvapeniam tohto ročníka Slovenskej basketbalovej ligy, svedčí o tom momentálne druhé miesto v tabuľke.

NBA: Brooklyn prehral s Los Angeles Lakers, James s triple double

Tridsaťpäťročný James má po zápase na konte 33.626 bodov a už iba o sedemnásť zaostáva v historickej tabuľke strelcov za Kobem Bryantom.,aktualizované

NBA: Miami doma zdolalo Washington po predĺžení

Tyler Herro k tomu prispel 25 bodmi, s 24 bodmi mu sekundoval Jimmy Butler.,aktualizované

Krajnovič sa po takmer piatich rokoch vracia do Prievidze

Krajnovič s viacerými prestávkami pôsobí v Slovenskej basketbalovej lige od sezóny 2005/2006. Asi najpamätnejšie bolo jeho pôsobenie v Lučenci, kde získal ligový titul a Slovenský pohár.

NBA: Clippers vyhrali v Dallase, Leonard i Dončič s 36 bodmi

Leonard pridal 11 doskokov a Dončič iba tesne zaostal za triple-double, keď svoj výkon ozdobil aj 10 doskokmi a deviatimi asistenciami. ,aktualizované

NBA: Miami zvíťazilo nad Sacramentom po predĺžení

Predĺženie muselo rozhodnúť aj o víťazovi súboja Portland - Golden State, uspeli v ňom domáci Trail Blazers a tešili sa z triumfu 129:124.,aktualizované