Ekonomika

Dôvera francúzskych podnikateľov v ekonomiku v októbri klesla

Podľa prieskumu index podnikateľského sentimentu vo výrobnom sektore vo Francúzsku klesol v októbri na 99 zo 102 bodov v septembri.

Automobilka PSA zvýšila tržby, celkový predaj áut však klesol

Spoločnosť uviedla, že v období od júla do konca septembra dosiahla tržby na úrovni 15,6 miliardy eur. Medziročne to predstavuje rast o 1 %.

Daňových poradcov v decembri čakajú skúšky

Skúška daňových poradcov overuje, či má žiadateľ potrebné odborné znalosti a spôsobilosť vykonávať činnosť daňového poradcu.

RIZIKOVÝ VÝROBOK: Na trhu je nebezpečný cestovný adaptér

Spotrebitelia, ktorí nemajú možnosť osobného vrátenia tovaru, môžu produkt zaslať na reklamačné oddelenie spoločnosti. O vrátenie tovaru žiada spoločnosť aj v prípade, že cestovný adaptér je funkčný.

Raši: Okres Kežmarok je príklad podpory najmenej rozvinutých regiónov

Mimoriadne úspešný bol okres aj v čerpaní eurofondov. Predpokladaných bolo v minulom aj v tomto programovom období vyčerpať približne 30 miliónov eur.

Vyšší než očakávaný rast ropných zásob v USA znížil ceny ropy

Americký ropný inštitút (API) v utorok (22. 10.) zverejnil, že zásoby ropy v USA vzrástli minulý týždeň o 4,5 milióna barelov na 437 miliónov barelov (1 barel = 159 litrov).

Predaj divízie Embraco pomohol firme Whirlpool zvýšiť zisk

Whirlpool informoval, že čistý zisk za 3. kvartál dosiahol 358 miliónov USD (321,65 milióna eur), čo na akciu predstavuje 5,57 USD.

MMF zhoršil odhad ekonomického vývoja Ázie, počíta s rastom iba o 5 %

Ak sa prognózy Medzinárodného menového fondu (MMF) naplnia, bude to najslabší rast v tomto regióne od svetovej finančnej krízy pred 10 rokmi.

Ubytovacie zariadenia v SR v auguste mali takmer 800.000 hostí

Celkovo za celých osem mesiacov tohto roka sa na Slovensku ubytovalo 4,4 milióna návštevníkov, o 12,9 % viac oproti rovnakému obdobiu minulého roka.

Akčný plán v okrese Sobrance znížil nezamestnanosť o 7,5 percenta

Akčný plán rozvoja okresu Sobrance vláda schválila 23. augusta 2016, odvtedy bol štyrikrát dopĺňaný dodatkami, naposledy 4. januára.

Francúzsko bude rešpektovať záväzky týkajúce sa znižovania dlhu

Le Maire uviedol, že deficit verejných financií v roku 2020 dosiahne 2,2 % hrubého domáceho produktu (HDP) a bude najnižší približne za 20 rokov. Týmto spôsobom reagoval na varovanie EK.

Prestížne tohtoročné agroceny sú už v rukách víťazov

Titul Mladý farmár si odnáša 32-ročný Jakub Škoda, ktorý vraj nemá v génoch roľníčenie, no detská láska k traktorom ho priviedla až k obrábaniu pôdy.

Rekreačný poukaz priniesol ubytovateľom viac tržieb aj administratívy

Hotelieri na konferencii hovorili aj o tom ako lepšie využiť príspevok na rekreáciu.

Obchodný register bude exkluzívne v elektronickej podobe

Zmeny majú byť účinné od 1. októbra 2020, okrem niektorých ustanovení, ktoré majú byť účinné od 1. januára 2020.

Podmienky pri mladomanželských pôžičkách zo ŠFRB by sa mali zmierniť

Mladomanželské pôžičky sa do praxe zaviedli návrhom Mosta-Híd. Poslanci však uviedli, že novelou reagujú na doterajšie skúsenosti s poskytovaním tejto podpory z praxe.

Novela zákona o dani z príjmov má podporiť mobilitu pracovnej sily

Podľa prechodných ustanovení sa navrhovaný spôsob odpisovania budov použije aj na budovy zaradené a odpisované do 31. decembra 2019.

Zmena výpočtu dôchodku pre ľudí v druhom pilieri je v 2. čítaní

Poslanci uviedli, že novelu predkladajú s cieľom spravodlivejšie vypočítavať dôchodky ľuďom, ktorí sú alebo boli sporiteľmi v druhom pilieri.

Rekonštrukcia priechodu Vyšné Nemecké by mala stáť 6,4 mil. eur

Stavebná investičná akcia by mala byť ukončená do konca roka 2020.

Michalovce dostanú vyše 2 mil. eur na modernizáciu športových stánkov

Návrh poskytnutia finančného príspevku vychádza z nárastu záujmu o šport a návštevu športovísk v meste v súvislosti s udelením titulu Európske mesto športu 2019.