Ekonomika

Boeing očakáva, že obnoví dodávky lietadiel 737 MAX v decembri

Investori pozitívne prijali nový časový rozvrh, ktorý signalizuje, že Boeing je už v poslednej fáze získavania povolenia zo strany regulačných úradov pre svoje najlepšie predávané lietadlo.

Kofole rastú tržby aj zisk

Spoločnosť Kofola ČeskoSlovensko je jedným z najvýznamnejších výrobcov nealkoholických nápojov s deviatimi výrobnými závodmi na piatich európskych trhoch.

Kurz eura mierne vzrástol na 1,1033 USD/EUR

Európska centrálna banka (ECB) stanovila v pondelok referenčný kurz na 1,1041 (v piatok: 1,1034) USD/EUR. To znamená, že dolár stál 0,9057 (0,9063) eura.

Moody's: V roku 2020 vzrastú riziká ohrozujúce ratingy štátov

Nepredvídateľnosť spomaľuje rast a zvyšuje úverové riziká, uviedla Moody's v správe o 142 štátoch, ktorých úverovú bonitu hodnotí a ktorých celkový vládny dlh predstavuje 63,2 bilióna USD (eur).

Podpora OZE v praxi končí na úrovni distribučných spoločností

Inštitút lokálnych zdrojov zaviedla novela zákona o podpore OZE platná od začiatku roka. Ide o malé elektrárne, ktoré môžu podľa zákona do siete poslať maximálne 10 % svojho výkonu.

Regulačný úrad v Hongkongu udelil banke UBS pokutu 400 miliónov HKD

Podľa SFC vyšetrovanie odhalilo, že UBS medzi rokmi 2008 a 2017 účtovala klientom príliš vysoké poplatky, nad rámec štandardných sadzieb.

Britská libra výrazne posilnila

Libra si po jeho vyhláseniach polepšila o 0,6 % a jej kurz sa dostal na 1,2859 USD/GBP.

Čínsky konglomerát Jingye rokuje o kúpe British Steel

British Steel oznámila 22. mája platobnú neschopnosť po tom, ako jej vlastník spoločnosť Greybull Capital, ktorá ju pred tromi rokmi kúpila od Tata Steel za jednu libru.

Grécko je spojencom Číny pri expanzii obchodu aj BRI

Grécko je jedným z podporovateľov čínskej BRI, ktorá počíta s vybudovaním rozsiahlej infraštruktúry, od prístavov, cez železnice, cesty až po priemyselné parky v Ázii, Afrike, na Blízkom východe.

Reťazec Terno otvoril prvé predajne po bývalej sieti potravín Kačka

Predajne v Beluši a Pukanci sú prvé z množstva nových predajní bývalej Kačky, ktoré spoločnosť Terno otvorila pod svojou značkou.

Server Booking.com bude musieť v ČR zaplatiť pokutu viac než 8 mil. Kč

Booking mal od začiatu mája 2009 do konca júna 2015 uzatvárať zakázané dohody s poskytovateľmi krátkodobých ubytovacích služieb.

Banky chcú napadnúť zvýšenie bankového odvodu na Ústavnom súde SR

Osobitný odvod majú banky na Slovensku platiť aj naďalej a od budúceho roka sa jeho výška zdvojnásobí na 0,4 %.,aktualizované 

Coeuré sa po skončení mandátu v ECB stane šéfom nového centra BIS

Coeuré je členom Výkonnej rady ECB od januára 2012 a v súčasnosti zodpovedá za medzinárodné a európske vzťahy, trhové operácie, trhovú infraštruktúru a platby a dohľad nad platobnými systémami.

Adidas plánuje zatvoriť high-tech robotické továrne v Nemecku a USA

Spoločnosť v pondelok uviedla, že zavádzanie niektorých technológií v Ázii bude ekonomickejšie a flexibilnejšie.

Vyhliadky globálnej ekonomiky sa zhoršujú

Prieskum sa uskutočnil v októbri, zapojilo sa do neho 1230 odborníkov zo 117 krajín.

Matečná: Poľnohospodári SR musia využívať najmodernejšie technológie

Ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka navštívila v pondelok veľtrhu modernej poľnohospodárskej techniky Agritechnica v nemeckom Hannoveri.

Analýza: Stavebné firmy nie sú spokojné s výberovými konaniami

Riaditelia stavebných spoločností ohodnotili verejných investorov a spokojnosť s priebehom výberových konaní u nich štyrmi bodmi z možných desať.

Britská ekonomika sa tesne vyhla recesii

Ostrovné hospodárstvo v 3. kvartáli ožilo po poklese v predchádzajúcom štvrťroku a zaznamenalo rast. Ale medziročné tempo jeho expanzie bolo najpomalšie za deväť rokov.

Zamestnanosť v septembri 2019 medziročne klesla v priemysle o 1,3 %

Klesla aj vo veľkoobchode, maloobchode a v predaji a oprave motorových vozidiel.,aktualizované