Ekonomika

Rakúsky Spar sťahuje z predaja mleté mandle pre riziko salmonely

Spar vyzýva zákazníkov, ktorí si daný produkt kúpili, aby ho v žiadnom prípade nekonzumovali.

Nezamestnanosť v Turecku dosiahla 5-mesačné maximum

Výrazný rast zaznamenala v medziročnom porovnaní, keď v auguste minulého roka predstavovala 11,1 %.

Pokles dovozných cien v USA vysoko prekonal očakávania

Analytici s poklesom počítali, očakávali však, že dosiahne maximálne 0,2 %.

Maďarsko a Malajzia sa dohodli na hospodárskej spolupráci

Pre Maďarsko, ktoré má mimoriadne otvorenú ekonomiku, je zvlášť dôležité udržiavať úzke a úspešné vzťahy s oblasťou juhovýchodnej Ázie.

Na týchto železničných tratiach bude výluka

Odrieknuté vlakové spojenia väčšinou nahradené autobusovou dopravou.

Šéf Audi A. Schot odchádza, firmu od apríla povedie M. Duesmann

Volkswagen si od výmeny šéfa divízie luxusných vozidiel sľubuje v nej obrat k lepšiemu. Firma Audi patrila k vlajkovým lodiam VW.

Poistné zo 14. platu do výšky 500 eur sa neplatí

Štrnásty plat vyplatený najviac v sume 500 eur od každého zamestnávateľa do vymeriavacieho základu nevstupuje, informuje hovorca Sociálnej poisťovne Peter Višváder.

RRZ: Riziká rozpočtu sa zvýšili, deficit môže dosiahnuť 1,8 % HDP

Za predpokladu, že sa neprijmú dodatočné opatrenia do konca roka 2019, deficit môže v roku 2020 dosiahnuť 1,8 % HDP a následne sa zvýšiť na 2,0 % HDP v roku 2021. ,aktualizované 

Raši: Slovensko je pripravené byť zodpovedným partnerom pri reforme EÚ

Nastupujúca komisia Ursuly von der Leyen bude mať podľa Rašiho zrejme silný mandát s požiadavkou realizácie reforiem, ktoré vyplývajú z výziev súčasnej doby.

Rezort financií:Schválenie štátneho rozpočtu je prioritou ministerstva

Vláda 14. októbra schválila návrh rozpočtu, ktorý počíta v tomto roku s deficitom na úrovni 0,68 % HDP a v budúcom roku by mal byť 0,49 % HDP.

OĽaNO upozornilo na predražené mreže na Višňovom

Diaľničiari považujú za neúctivé a úbohé, že poslanci OĽaNO zneužívajú štátny smútok a tragickú dopravnú nehodu na predvolebnú kampaň.

Kľúčovú rolu v Nežnej revolúcii podľa KOZ zohrali zamestnanci

Protestné zhromaždenia po celom Slovensku v najrôznejších podnikoch organizovali a aj sa ich zúčastňovali práve odborári.

EÚ sa sporí na pôde WTO s Kolumbiou pre clá na európske hranolčeky

Eurokomisárka pre obchod Cecilia Malmströmová uviedla, že aj napriek početným pokusom v snahe presvedčiť Kolumbiu, aby zrušila neodôvodnené opatrenia, EÚ nedostala uspokojivú odpoveď.

Dôchodkovo poistená osoba môže byť len FO po dovŕšení 16 rokov

Na dobrovoľné dôchodkové poistenie sa prihlasuje prostredníctvom tlačiva Registračný list fyzickej osoby v pobočke Sociálnej poisťovne príslušnej podľa miesta bydliska.

Protesty stiahli hongkonskú ekonomiku do recesie

Keďže koniec protestov je nedohľadne, analytici varujú, že finančné a obchodné centrum môže čakať dlhší a hlbší pokles než počas globálnej finančnej krízy v rokoch 2008/2009 .

NOVEMBER89: Finančná správa sa pripojí k oslavám 17. novembra

Finančná správa pozýva do múzea všetkých záujemcov pripomenúť si spolu s odborníkmi finančnej správy históriu colníctva, uviedla hovorkyňa Finančného riaditeľstva Ivana Skokanová.

NOVEMBER89: Ako sa zmenili ceny potravín za 30 rokov?

Cena chleba sa zvýšila až 15-násobne. Minulý rok platil spotrebiteľ za kilogram rascového bochníka 1,33 eura, kým v roku 1989 to bolo 2,80 korún československých (Kčs), teda 0,09 eura.

Globálny dlh v 1. polroku stúpol na viac než 250 biliónov USD

Zvyšovania dlhu po celom svete spôsobuje starosti investorom a mnoho expertov ho považuje za najväčší problém, ktorému budú ekonomiky a firmy čeliť v budúcnosti.

I. Mikloš: SR dosiahla zásadné zlepšenie, potrebuje však ešte reformy

Tiež je presvedčený, že absencia reforiem vedie k nízkej kvalite verejných služieb, najmä v zdravotníctve a školstve, rovnako ako k rastu byrokracie, nízkej efektívnosti výberu daní.