< sekcia Kultúra

Kandráčovci vydávajú nový album s názvom Sokoly

Kandráčovci Foto: archív Kandráčovcov

Obľúbená východoslovenská hudobná skupina Kandráčovci, ktorá má svojich fanúšikov po celom Slovensku, pripravila pre svojich priaznivcom nový album.

Prešov 25. októbra (TASR)- Obľúbená východoslovenská hudobná skupina Kandráčovci, ktorá má svojich fanúšikov po celom Slovensku, pripravila pre svojich priaznivcom nový album. Popri svojej bohatej koncertnej činnosti skupina na novom CD pracovala viac ako dva roky.

„Nový album má názov Sokoly, podľa úspešného hitu, ktorý ľudia poznajú z našich koncertov. Je to krásna ľudová melódia, veľmi známa najmä v susednom Poľsku, ale spievajú si ju aj na Ukrajine. Slovenský text napísal Vlado Puchala, ktorý pre nás otextoval aj ďalšie skladby na CD,“ povedal pre TASR Ondrej Kandráč.

Líder kapely je presvedčený, že svojím novým albumom potešia priaznivcov a že bude mať podobný úspech ako predchádzajúci album Dva duby, ktorý vyšiel pred štyrmi rokmi. Nové CD obsahuje 14 piesní, pričom niektoré sú ľuďom známe už z koncertov, ale sú na ňom aj úplné novinky. Zaujímavé je hudobné spracovanie ľudových piesní v podaní orchestra, ale nachádzajú sa tu aj autorské skladby, ktoré skomponovali členovia kapely.

„Tento album je akýmsi zrkadlom našej tvorby v posledných dvoch rokoch. Je teda štýlovo a najmä zvukovo rozmanitý. Sme etno kapela, ktorá chce tešiť publikum na celom Slovensku či v Čechách,“ vysvetľuje líder skupiny.

„Máme radi koncerty, atmosféru keď sa s nami ľudia zabávajú a spievajú. Ctíme si našich priaznivcov, či už vystupujeme na komornej akcii či na vypredanom štadióne, vždy hráme srdcom a naplno. Len nedávno sa nám dostalo veľkej pocty, keď más na svoj koncert pozvala zaspievať Marika Gombitová. Bol to pre nás neopakovateľný zážitok a verím, že sme potešili nielen našu hostiteľku, ale predovšetkým divákov,“ uzavrel Kandráč.