Kultúra

Múzeom roku 2011 je Slovenské banské múzeum

Ocenené bolo komisiou súťaže, pričom cenu do rúk riaditeľa múzea Jozefa Labudu odovzdajú vo štvrtok, 17. mája v Bratislave.

Kapela Diego vydala svoj druhý klip

V pondelok bol klip uvedený na Youtube a sprístupnený širokej verejnosti - UV svetlá, androidský look, “čierny nukleárny dážď” a skryté symboly, to všetko sa skrýva v tomto pôsobivom krátkom filme.

Noc múzeí a galérií ponúkne vstup do 120 slovenských múzeí a galérií

Do celoeurópskej akcie Nuit européen des musées sa zapojí v tomto roku viac ako 120 múzeí a galérií z celého Slovenska. ,aktualizované 

Noc literatúry sa začne už v stredu

Akciu zorganizovalo České centrum v Bratislave, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a združenie zahraničných kultúrnych inštitútov EUNIC, pod záštitou starostky Starého Mesta.

Kylie Minogue vydá výber najväčších hitov

Kylie Minogue tento rok oslavuje 25 rokov od chvíle, keď vstúpila do sveta hudobného biznisu, so singlom The Loco-Motion debutovala 28. júla 1987.

Dospelosť Rock for People oslávia aj Faith No More, Prodigy a Skrillex

Z festivalu Rock for People sa už 3.júla stane dospelák. Totiž, práve vtedy odštartuje jeho 18. ročník.

Juraj Jakubisko má od piatka nové srdce - operovali ho v IKEM

Juraj Jakubisko má 74 rokov a je tak zrejme najstarším pacientom, ktorému v Česku lekári dali nové srdce.,aktualizované 

Prečítajte si Milenca

Príbeh Milenec je zo súčasnosti a pôsobí natoľko autenticky, že ako sama autorka so smiechom hovorí, už teraz sa červená pri stretnutí so svojimi čitateľkami.

L. Eckhardt neľutuje, že dala prednosť móde pred súdnou sieňou

Nádherná žena s veľkým srdcom a charizmou začala pred 20 rokmi s nadšením rozbiehať svoj vlastný módny salón v Bratislave. ,aktualizované 

Slovenská filharmónia sa chystá na turné do Japonska

V krajine vychádzajúceho slnka sa filharmonici predstavia už jedenásty raz.,aktualizované 

Panovníčka Mária Terézia sa narodila pred 295 rokmi

Mária Terézia bola uhorskou a českou kráľovnou z dynastie Habsburgovcov a rakúskou arcivojvodkyňou.Bola manželkou Františka I. Lotrinského, ktorému porodila 16 detí.

Lýdia Eckhardt oslávila päťdesiatku veľkolepou módnou šou

Prehliadka mala i charitatívny rozmer. Každý, kto prišiel na módnu šou, podporil kúpou originálnej kľúčenky v dizajne LE verejnú zbierku pre deti z Detskej onkológie v Košiciach. ,aktualizované 

Americká herečka Katharine Hepburnová by sa dožila 105 rokov

Americký filmový inštitút (AFI) vyhlásil Hepburnovú v roku 1999 za najväčšiu ženskú legendu filmového plátna všetkých čias.

V Bratislave inštalovali výstavu českej fotografky Sáry Saudkovej

Kontroverzná fotografka, žiačka a bývalá družka slávneho Jana Saudka, na každej z vystavených snímok zachytáva to, s čím sa stretávajú ľudia, ktorí sa ocitli v osídlach lásky.

Juraj Kukura sa predstaví českým divákom v úlohe prisťahovalca

Umelecky kvalitný komorný príbeh o vzťahu dvoch protichodných starnúcich hrdinov má tajomstvo, napätie i humor. Film Cizinec a krásná paní odvysiela ČT1 v nedeľu 13. mája o 20.00 h.

Akademický sochár, národný umelec Tibor Bártfay oslávi 90 rokov

Tibor Bártfay patrí k významným osobnostiam súčasného slovenského umenia, novodobého sochárstva - komornej i monumentálnej tvorby.

Richard Müller vypredal dvakrát bratislavský Istropolis

Potvrdili to aj dva bratislavské koncerty vo štvrtok (10.5.), dvakrát vypredaná sála Istropolisu znamená 2.400 divákov, ktorí výkon speváka aj sprievodnej kapely ocenili aplauzom po každej piesni.

Vo veku 79 rokov zomrel oceňovaný vojnový fotograf Horst Faas

Nemecký rodák, ktorý sa stal jedným z najznámejších fotoreportérov z konfliktných oblastí, viedol celé desaťročie od roku 1962 fotografický tím agentúry AP v Ho Či Minovom Meste.

Európske operné domy sa otvoria milovníkom opery i ďalším záujemcom

Európske dni opery boli založené v roku 2007 s cieľom osláviť 400. výročie prvého majstrovského operného diela, Monteverdiho Orfea

Metaloví Judas Priest vyskúšali pevnosť stien bratislavskej Incheby

Metaloví fanúšikovia majú radi ten koncert, keď sa už pri prvom tóne basovej gitary zachveje betónová podlaha hľadiska a Judas Priest toto kritérium naplnili.