Najnovšie

Maďarsko zvýši počet svojich vojakov v Afganistane o tretinu

V záujme posilnenia bezpečnosti západného Balkánu, ktorá je podľa Szijjártóa kľúčovým záujmom celej Európy, pošle maďarská armáda do Kosova k existujúcemu kontingentu 400 vojakov ďalších sto.

Zimnú sezónu otvorili spolu s Tatranským ľadovým dómom

Tatranský ľadový dóm má podľa A. Érseka dosah na cestovný ruch nielen priamo vo Vysokých Tatrách, ale profitujú z neho aj okolité obce a mestá ako Kežmarok, Levoča či oblasti ako Bachledova dolina.,aktualizované 

Rozhodnutie obžalovať Netanjahua je samutným dňom, vyhlásil prokurátor

Mandelblit obžaloval Netanjahua z podvodu, porušenia dôvery a úplatkárstva v troch rôznych škandáloch, a to po troch rokoch vyšetrovania.

V Nitre začnú od nového roka platiť nové pravidlá v parkovaní

Podľa novej parkovacej politiky mesta dostane občiansku parkovaciu kartu občan s trvalým pobytom v zóne spoplatneného parkovania.

Summit normandskej štvorky má pomôcť vyriešiť konflikt v Donbase

Mnoho ľudí očakáva, že (nadchádzajúce) stretnutie v normandskom formáte nám umožní vyhnúť sa zmrazenej situácii, povedal Razumkov.

Real Madrid je podľa agenta ochotný dať za Škriniara 100 miliónov eur

Dvadsaťštyriročný Škriniar si oblieka dres Interu od júla 2017 a odvtedy sa v súvislosti s ním spomínal aj záujem FC Barcelona či oboch manchesterských klubov City a United.

Do Dánska priletel 11-mesačný syn podporovateľky IS, tú zabili v Sýrii

Chlapec bol od matkinej smrti, ktorá zahynula pri nálete v Sýrii, v sýrskom utečeneckom tábore. Je prvou sirotou, ktorá sa vrátila do Dánska z utečeneckého tábora.

Na trajekte smerujúcom z Francúzska do Írska objavili 16 migrantov

Írska verejnoprávna televízia RTÉ informovala, že ide výlučne o mužov vo veku 20-40 rokov pochádzajúcich pravdepodobne z Ázie, ktorí zrejme pred piatimi dňami odišli z Belgicka.

HRABKO: Opozícia hrá Čierneho Petra o to, kto pokazil spájanie

Obvinenie Jaroslava Naďa môže OĽaNO politicky pomôcť, povedal v Tablet.tv Juraj Hrabko.

Skupina Coldplay nepôjde na turné, nechce zaťažovať životné prostredie

Rok alebo dva si dáme pauzu a popremýšľame, ako by sme mohli aktívne prispieť k environmentálnemu zlepšeniu, uviedol vo štvrtok pre stanicu BBC frontman Chris Martin.

V okrese Veľký Krtíš vzniklo 1311 pracovných miest

Ako upozornil minister práce Ján Richter (Smer-SD), miera nezamestnanosti v okrese je absolútne blízko celoslovenskému priemeru. ,aktualizované 

Šéfa ruskej atletiky a ďalších funkcionárov suspendovali

Ruskí funkcionári sa údajne pokúsili ospravedlniť Lysenka správou z falošnej kliniky, podľa ktorej opomenul svoju povinnosť, pretože bol príliš chorý.

D. Čimo trvá na odstúpení podpredsedníčky NS SR J. Urbancovej

Na margo kontaktov so sudcom Vladimírom Sklenkom, s ktorým si mal cez aplikáciu Threema písať Marian K., uviedla, že nevedela o ich vzťahu.,aktualizované 

Stále hrozí, že USA zavedú clá na dovoz áut z EÚ

Trump v uplynulých mesiacoch hrozil, že zavedie clá na dovoz áut z EÚ a Japonska. Ako dôvod uvádzal údajné ohrozenie národnej bezpečnosti.

Mourinho sa cíti emocionálne silnejší a verí v súčasných hráčov Spurs

Päťdesiatšesťročný Mourinho sa po prvý raz od príchodu do Porta ujal kormidla počas sezóny. V najbližšom prestupovom období nebude žiadať veľké sumy na prestavbu mužstva.

Bývalý futbalista Marchisio sa dal na novinársku dráhu

Niekdajší stredopoliar odohral väčšinu kariéry za Juventus Turín, s ktorým získal sedem taliansky titulov.

V Budapešti simulovali zemetrasenie, cvičili aj záchranári

Simulované zemetrasenie a následné otrasy, ktorých sprievodnými javmi boli aj silné zvukové efekty, malo poškodiť 24 obytných budov, cestné komunikácie, mosty, nadjazdy i inžinierske siete.

Lídri opozičných strán sa na koalícii nedohodli

Strana Za ľudí navrhla vytvoriť koalíciu so stranami a hnutiami PS-Spolu, SaS, KDH a OĽaNO nazvanú Blok zmeny. ,aktualizované 

Tatranská galéria v Poprade vystavila fotografie z novembra 1989

Niektoré snímky boli nájdené v archívoch autorov a vystavené budú vôbec po prvýkrát.

Predaje existujúcich domov v USA stúpli viac, než sa čakalo

Historicky nízke úrokové sadzby, pokračujúca tvorba pracovných miest, nárast týždňových zárobkov a nízke úročenie hypoték nepochybne prispievajú k týmto vysokým číslam, uviedol Lawrence Yun.