Najnovšie

RRZ: Riziká rozpočtu sa zvýšili, deficit môže dosiahnuť 1,8 % HDP

Za predpokladu, že sa neprijmú dodatočné opatrenia do konca roka 2019, deficit môže v roku 2020 dosiahnuť 1,8 % HDP a následne sa zvýšiť na 2,0 % HDP v roku 2021. ,aktualizované 

Policajti budú mať nové služobné preukazy

Nový policajný preukaz bude obsahovať okrem aktuálnej fotografie a osobných údajov aj napríklad krvnú skupinu alebo obdobie platnosti.

Nemecký parlament prijal zákon o ochrane klímy

Opatrenia v zákone sú naplánované na roky 2019 - 2023 a vyžiadajú si náklady vyčíslené na približne 54 miliárd eur.

Osobnosti vyzývajú na zriadenie múzea obetí komunizmu na Slovensku

Komunistická diktatúra v rokoch 1948 až 1989 zasiahla podľa iniciatívy vo vtedajšom Československu všetkých občanov, hlavne tých, ktorí sa jej snažili vzoprieť.,aktualizované 

Havel sa stal nekomunistickým prezidentom Československa po 41 rokoch

Študenti v deň Havlovho zvolenia ukončili vyše mesiac trvajúci štrajk, pretože osobu Václava Havla v najvyššej štátnej funkcii považovali za dostatočnú záruku, že je proces zmien v krajine nezvratný.

Litovčania a Nór odsúdení v Rusku za špionáž sú už v Litve

Na slobodu sa dostali v rámci dohody, ktorá umožnila výmenu špiónov medzi Litvou, Ruskom a Nórskom.

OĽaNO upozornilo na vzdelávanie rómskych detí, Lubyová to berie vážne

Pollák uviedol, že od roku 2015 Európska komisia (EK) upozorňuje Slovensko, aby boli rómske deti, ktoré končia v základných špeciálnych školách, súčasťou hlavného vzdelávacieho prúdu.

Opozícia sa stretne aj na podujatí k výročiu Nežnej revolúcie

Účasť podľa lídra OĽaNO Igora Matoviča potvrdili napríklad Andrej Kiska (Za ľudí) a Richard Sulík (SaS).

Naryškin: Platnosť zmluvy New START zrejme nebude predĺžená

Naryškin počas diskusie na pôde vojenskej technickej univerzity v Petrohrade vyhlásil, že zmluvu START s vysokou mierou pravdepodobnosti čaká smutný osud INF.

Raši: Slovensko je pripravené byť zodpovedným partnerom pri reforme EÚ

Nastupujúca komisia Ursuly von der Leyen bude mať podľa Rašiho zrejme silný mandát s požiadavkou realizácie reforiem, ktoré vyplývajú z výziev súčasnej doby.

Mesto Nitra prišlo tento rok s novou koncepciou vianočného mestečka

V jednom zo stánkov bude pravá slovenská zabíjačka podľa starých receptúr z Požitavia. Náročnejší gurmáni si budú môcť pochutnať na vianočnom prasiatku.

Ľubomír Luhový novým trénerom druholigových Vítkovíc

Päťdesiatdvaročný Luhový v minulosti viedol Nitru, Petržalku či Inter Bratislava.

Manchester City čakajú zrejme ďalšie sankcie

Obhajcovi anglického titulu aktuálne hrozí dištanc v Lige majstrov, dočasné pozastavenie nákupu hráčov či finančná pokuta.

Turista zomrel v Thajsku, keď si chcel urobiť selfie

Nešťastie sa stalo vo štvrtok popoludní na turistami vyhľadávanom ostrove Koh Samui. Tridsaťtriročný muž spadol do vodopádu s názvom Na Mueng 2.

Izraelská armáda vyšetruje svoj útok v pásme Gazy

Eskalácia napätia medzi Izraelom a palestínskymi militantmi prepukla v utorok po tom, ako armáda židovského štátu pri útoku v pásme Gazy zabila poľného veliteľa Islamského džihádu.

Bratislavské Staré Mesto a Nové Mesto podpísali dohodu o spolupráci

Medzi základné tézy memoranda patrí zlepšenie starostlivosti o zeleň a dreviny, skvalitnenie verejného priestoru či zvýšenie bezbariérovosti.

Rezort financií:Schválenie štátneho rozpočtu je prioritou ministerstva

Vláda 14. októbra schválila návrh rozpočtu, ktorý počíta v tomto roku s deficitom na úrovni 0,68 % HDP a v budúcom roku by mal byť 0,49 % HDP.

Cesta medzi Tisovcom a Muráňom je už prejazdná

Spomínaný úsek so zosunutým svahom sa nachádza asi tri kilometre za Muráňom v smere na Tisovec a nebol súčasťou rozsiahlej rekonštrukcie ciest II/531 a II/532, ku ktorej tento rok kraj pristúpil.

Kúty patria medzi najväčšie obce na Slovensku, ťažia zo svojej polohy

Prvá písomná zmienka o Kútoch sa datuje do roku 1392 pod názvom Kuth. V roku 1498 sa už spomína ako Kwhty, respektíve Kút.

V Bratislave horí Stará tržnica. Ľudí evakuujú

Na mieste udalosti zasahujú tri desiatky hasičov zo všetkých bratislavských hasičských staníc. Požiar sa podarilo lokalizovať a hasiči odvetrávajú silno zadymené priestory.,aktualizované