< sekcia Šport

Legia je favoritom na postup v 1. predkole EL, prekvapenie nepripúšťa

Futbalisti FC Spartak Trnava, ilustračná snímka Foto: TASR/Martin Baumann

Tri odvetné súboje 1. predkola EL boli na programe už v utorok, prvými postupujúcimi tímami sú Čukarički, KÍ Klaksvík a CSKA Sofia.

Bratislava 17. júla (TASR) - Futbalisti Legie Varšava sú obrovskými favoritmi na postup do 2. predkola Európskej ligy UEFA 2019/2020. Po bezgólovej remíze na pôde gibraltárskeho zástupcu Europa F.C. si priaznivci poľského klubu nepripúšťajú vo štvrtkovej domácej odvete ďalšiu blamáž na medzinárodnom poli. Vlani Legia neuspela v 2. predkole Ligy majstrov proti Spartaku Trnavu a nezvládla ani "reparát" v 3. predkole Európskej ligy proti Dudelange, s luxemburským tímom vypadla po výsledkoch 1:2 a 2:2.

Tri odvetné súboje 1. predkola EL boli na programe už v utorok, prvými postupujúcimi tímami sú Čukarički, KÍ Klaksvík a CSKA Sofia. V stredu si zmerajú sily Čichura Sačchere a Fola Esch, vo štvrtok je na programe zvyšných 43 zápasov. V akcii bude aj trojica slovenských zástupcov FC DAC 1904 Dunajská Streda, FC Spartak Trnava a MFK Ružomberok, z ktorých ani jeden nedokázal v prvom meraní síl zvíťaziť.

Sumáre odvetných zápasov 1. predkola EL:

utorok 16. júla:

Banants Jerevan - Čukarički 0:5 (0:2)

Góly: 3. a 75. Stojanovič (druhý z 11 m), 31. Tedič, 49. Lukovič, 71. Birmančevič

/prvý zápas 0:3, postup Čukarički/


KÍ Klaksvík - FK Riteriai 0:0

/prvý zápas 1:1, postup KÍ Klaksvík/


OFK Titograd - CSKA Sofia 0:0

/prvý zápas 0:4, postup CSKA Sofia/


ďalší program:

streda 17. júla:


18.00 Čichura Sačchere - Fola Esch /prvý zápas 2:1/


štvrtok 18. júla:

14.00 Tobol Kostanaj - Jeunesse Esch /prvý zápas 0:0/

16.30 Kajrat Almaty - Široki Brijeg /2:1/

16.30 Makedonija GP - Alaškert /1:3/

17.00 Teuta Durres - Ventspils /0:3/

17.30 Inter Turku - Brőndby Kodaň /1:4/

18.00 Levadia Tallinn - Stjarnan /1:2/

18.00 Rigas FS - NK Olimpija Ľubľana /3:2/

18.00 Rovaniemi - Aberdeen /1:2/

18.00 Universitatea Craiova - Sabail /3:2/

18.30 Levski Sofia - MFK RUŽOMBEROK /2:0/

18.30 Dinamo Minsk - FK Liepaja /1:1/

19.00 Cracovia Krakov - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA /1:1/

19.00 Apollon Limassol - Kauno Žalgiris /2:0/

19.00 Haugesund - Cliftonville /1:0/

19.00 Milsami Orhei - FCSB /0:2/

19.00 Neftči Baku - Speranta Nisporeni /3:0/

19.00 Petrocub - AEK Larnaca /0:1/

19.00 Torpedo Kutaisi - Ordabasy Šymkent /0:1/

19.00 Vaduz - Breidablik /0:0/

19.00 Žalgiris Kaunas - Honvéd Budapešť /1:3/

19.00 Zrinjski Mostar - Akademija Pandev /3:0/

19.30 Beer Ševa - Laci /1:1/

19.30 Niedercorn - Cork City /2:0/

19.30 UE Engordany - Dinamo Tbilisi /0:6/

20.00 B36 Tórshavn - Crusaders /0:2/

20.00 Hajduk Split - Gzira /2:0/

20.00 Hibernians - Šachťor Soligorsk /0:1/

20.00 Kukesi - Debrecín /0:3/

20.00 MOL Vidi - Zeta Golubovci /5:1/

20.00 Mura - Maccabi Haifa /0:2/

20.00 Norrköping - St. Patricks /2:0/

20.30 Škupi - Pjunik Jerevan /3:3/

20.30 Vitebsk - KuPS /0:2/

20.45 FC SPARTAK TRNAVA - Radnik Bijeljina /0:2/

20.45 Ballymena - Malmő FF /0:7/

20.45 Budučnosť Podgorica - Narva Trans /2:0/

20.45 Domžale - Balzan /4:3/

20.45 Kilmarnock - Connahs Q. /2:1/

20.45 Radnički Niš - Flora Tallinn /0:2/

20.45 Glasgow Rangers - St. Josephs /4:0/

21.00 KR Reykjavík - Molde /1:7/

21.00 Legia Varšava - Europa F.C. /0:0/

21.00 Shamrock Rovers - Brann Bergen /2:2/