< sekcia Šport

Zverev zdolal na turnaji majstrov Isnera a postúpil do semifinále

Nemecký tenista Alexander Zverev, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Dvadsaťjedenročný Nemec zdolal súpera za 82 minút.

Londýn 16. novembra (TASR) - Nemecký tenista Alexander Zverev zvíťazil v piatkovom stretnutí na turnaji majstrov ATP v Londýne nad Američanom Johnom Isnerom 7:6 (5), 6:3. Po triumfe sa tak stal štvrtým semifinalistom dvojhry.

Dvadsaťjedenročný Nemec zdolal súpera za 82 minút. Okrem Zvereva postúpil zo skupiny Gustava Kuertena medzi najlepšiu štvoricu aj Srb Novak Djokovič. Práve svetovú jednotku Djokoviča čakal od 21.00 h SEČ záverečný duel v skupine proti Chorvátovi Marinovi Čiličovi, ktorý bol už bez šance postúpiť. Zvereva čaká v semifinále Švajčiar Roger Federer, Djokovič zabojuje o postup do finále proti Kevinovi Andersonovi z Juhoafrickej republiky.

"Som nesmierne šťastný, že som sa dostal do semifinále. John je veľmi ťažký súper. Jeho zápasy proti Marinovi Čiličovi i mne sa mohli skončiť aj naopak. Prvý set bol nesmierne tesný. Na zajtrajšok sa pripravím najlepšie ako viem," povedal po zápase Zverev.

Ten je od roku 2003 prvý nemecký tenista, ktorý sa kvalifikoval do semifinále koncoročného turnaja. Pred ním to dokázal Rainer Schüttler.

ATP Turnaj majstrov, skupina Gustava Kuertena:

Alexander Zverev (Nem.-3) - John Isner (USA-8) 7:6 (5), 6:3