Zahraničie

Francúzska polícia zasahuje v múzeu, kde sa zabarikádoval muž

Políciu povolala ráno upratovačka, keď nedokázala odomknúť vchodové dvere a všimla si, že na fasáde múzea sú v arabčine rôzne nápisy, ako napríklad "Z múzea bude peklo".

Austrália žiada Izrael, aby vydal učiteľku obvinenú z pedofílie

Vyhlásenie vydal austrálsky premiér po tom, ako sa stretol dvoma ženami, ktoré Izraelčanka sexuálne obťažovala v čase, keď bola riaditeľkou školy ultraortodoxnej chasidskej komunity v Melbourne.

Pred maďarským parlamentom vztýčili vlajku na výročie revolúcie 1956

Podľa agentúry MTI sa na slávnostnom akte zúčastnili viacerí členovia vlády premiéra Viktora Orbána, predstavitelia vojenských a štátnych organizácií, ako aj viacerí členovia diplomatického zboru.

Hongkonská vláda stiahla zákon o extradícii, ktorý vyvolal protesty

Dlhoočakávané oficiálne stiahnutie tohto zákona zatienilo prepustenie muža z hongkonskej väznice, ktorý je obvinený z vraždy, pričom jeho prípad bol v centre sporov okolo tohto zákona o extradícii.

Zelenskyj: Normandský formát je kľúčovým nástrojom k ukončeniu agresie

Ukrajinský prezident deklaroval, že Ukrajina splnila svoj diel povinností, ktorými je podmienené obnovenie rokovaní vo formáte normandskej štvorky.

Esper navštívil Irak. Chce rokovať o vojskách odchádzajúcich zo Sýrie

Jeho stretnutie s predstaviteľmi irackého ministerstva obrany sa koná len deň po tom, ako iracká armáda vyhlásila, že americké sily, ktoré sa sťahujú zo Sýrie, nemajú povolenie zotrvať v Iraku.

Kim nariadil demoláciu letoviska postaveného v spolupráci s J. Kóreou

Severokórejský vodca zároveň vyzval, aby bolo nahradené modernými budovami, ktoré postaví Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR).

Vyšetrovateľ masových nepokojov v Moskve dostal vysoké vyznamenanie

Vyznamenanie udelil ruský prezident Vladimir Putin za to, že Rustam Gabdulin prispel k posilneniu právneho štátu a k ochrane práv a záujmov občanov, ako aj za roky práce v bezpečnostných zložkách.

Pri hraniciach Izraela s Libanonom sa zrútil dron izraelskej armády

Podľa správ libanonskej televízie MTV zostrelili bezpilotné lietadlo príslušníci libanonského militantného šiitského hnutia Hizballáh.

S. Piňera v snahe utlmiť protesty ohlásil balíček sociálnych reforiem

Násilné protesty pôvodne vypukli v piatok proti prudkému zvýšeniu cien cestovných lístkov v metre.

Šéf Pentagónu rokoval v Rijáde o strategickej spolupráci

Americké ministerstvo obrany 11. októbra oznámilo, že Spojené štáty vyšlú do Saudskej Arábie ďalších približne 3000 vojakov a vojenskú techniku.

Americký diplomat: Trump podmienil pomoc Ukrajine vyšetrovaním Bidena

Donald Trump tvrdí, že Joe Biden sa počas svojho pôsobenia na pozícii viceprezidenta USA zasadil o ukončenie vyšetrovania voči Burisme, aby ochránil svojho syna.

Pri policajnej razii zhabali 2,5 tony marihuany

Šéf mestskej polície Omar García Harfuch uviedol, že pri zásahu bolo zatknutých 26 mužov, päť žien, a skonfiškovaných 20 strelných zbraní, päť granátov a jeden granátomet.

Francúzsko je ochotné zvážiť krátky technický odklad brexitu

Predseda Európskej rady Donald Tusk Európskej únii v utorok večer v reakcii rozhodnutia britských poslancov vyhlásil, že odporučí, aby členské krajiny súhlasili s ďalším odkladom termínu brexitu.

Incident so sanitkou v Osle nesúvisí s terorizmom

Sanitka zrazila starší pár i ženu so športovým kočíkom, v ktorom boli sedemmesačné dvojčatá. Všetci utrpeli ľahšie zranenia a previezli ich do nemocnice.

USA pošlú sýrskym Bielym prilbám 4,5 milióna dolárov

Biele prilby vznikli v roku 2013 z iniciatívy dobrovoľníkov, ktorí zasahovali spontánne vo svojich mestách a dedinách, aby riešili akútne humanitárne problémy súvisiace s ozbrojeným konfliktom.

Trón cisára Naruhita vystavia pre verejnosť v Tokiu a Kjóte

Takamikura, trón zhora prikrytý baldachýnom, je vysoký približne 6,5 metra a má hmotnosť zhruba osem ton.

Brat bombového útočníka z Manchestru na súde vyhlásil, že je nevinný

Abedi čelí 22 bodom obžaloby z vraždy. Jeho brat Salman sa odpálil medzi návštevníkmi koncertu speváčky Ariany Grandeovej. Pri výbuchu prišlo o život 22 ľudí a 260 utrpelo zranenia.